Wysokociśnieniowa pompa, stosowana w systemach odzyskiwania energii z wymiennikami ciśnieniowymi. Bardzo niskie koszty eksploatacji, KSB jest jedynym producentem, który systematycznie i sukcesywnie produkuje pompy dzielone poprzecznie. Wysokociśnieniowe pompy HGM-RO przekonują klienta znakomitą sprawnością i łatwą konserwacją. Pompy dostępne są w wykonaniu ze stali nierdzewnej, stali duplex lub super duplex. Ze względu na skomplikowane wykonanie, sprawdzone i przetestowane w licznych aplikacjach, pompa HGM-RO jest stosowana jako pompa wysokociśnieniowa w instalacji odsalania metodą odwróconej osmozy o bardzo dużych wymaganiach. Pompa HGM-RO jest dostępna jako samodzielny agregat lub jako część składowa systemu hydraulicznego KSB'sSaITec.
| Rodzaj łożyskowania | łożysko ślizgowe |
| Części korpusu | podział promieniowo |
| Częstotliwość dla silnika napędowego | 50 Hz / 60 Hz |
| Typ napędu | silnik elektryczny, turbina |
| Napięcie silnika napędowego | niskie napięcie / wysokie napięcie |
| Typ pierwszego wirnika | zamknięty / promieniowy |
| Liczba strumieni wirnika | jednostronny wlot |
| Inny typ wirnika | zamknięty / promieniowy |
| Sposób zabudowy | płyta fundamentowa |
| Rodzaj zasprzęglenia | bezpośrednio |
| Sposób smarowania | smarowanie pompowaną cieczą |
| Maks. dopuszczalna temperatura cieczy | 40 °C |
| Wykonanie bez silikonowe | Tak |
| Położenie króćców | zmienna |
| Maks. zakres ciśnienia (strona tłoczna) | PN 63, PN 100, PN 160 |
| Miejsce ustawienia agregatu | sucha zabudowa |
| Charakterystyka ssania | normalnie ssąca |
| Odpowiednie dla wody pitnej | Tak |
| Rodzaj przyłącza | kołnierz luźny |
| Rodzaj korpusu tłocznego | korpus pierścieniowy |
| Rodzaj korpusu stopnia | korpus stopnia z kierownicą |
| Rodzaj korpusu ssawnego | korpus pierścieniowy |
| Przyporządkowanie e klasy | 36410000; 36410101;36410100 |
| Maksymalna wysokość podnoszenia | 950, 00 m |
| Minimalna wysokość podnoszenia | 580, 00 m |
| Położenie ustawienia | pozioma |
| Rodzaj uszczelnienia wału | uszczelnienie mechaniczne |
| Główne zastosowanie | Woda |
| Materiał korpusu | staliwo duplex |
| Maksymalne ciśnienie po stronie tłocznej | 120 bar |
| Maksymalne ciśnienie ssania | 12 bar |
| Maksymalny zakres napędu | 1. 000 kW |
| Rodzaj zabudowy | stacjonarna |
| Maksymalna wydajność | 1. 150 m³/h |
| Minimalna wydajność | 40 m³/h |
| Maksymalna prędkość obrotowa | 3. 600 099 |
SPECYFIKACJA MATERIAŁOWA:
| Element | Materiał |
| Korpus | Stal Duplex |
| Pokrywa | Stal Duplex |
| Wał | Stal Duplex |
| Wirnik | Stal Duplex |
Karta katalogowa: