Pompa pozioma z poprzecznie dzielonym korpusem spiralnym, budowa modułowa z wirnikiem promieniowym, jednostrumieniowym, wg EN 22858 / ISO 2858 / ISO 5199. Przy zastosowaniu do kotłów parowych możliwa jest kontrola typoszeregu przez TÜV.
W szczególności do pompowania wody gorącej i oleju gorącego w systemach ogrzewania średnio i wysokotemperaturowego, w kotłach z wymuszonym obiegiem, w sieciach ciepłowniczych, itp.
| Rodzaj łożyskowania | łożysko toczne |
| Części korpusu | podział promieniowo |
| Częstotliwość dla silnika napędowego | 50 Hz / 60 Hz |
| Typ napędu | silnik elektryczny |
| Napięcie silnika napędowego | niskie napięcie |
| Liczba strumieni wirnika | jednostronny wlot |
| Materiał wirnika (wg norm EN) | JS 1030; JL 1040;1.4408 |
| Sposób zabudowy | płyta fundamentowa |
| Rodzaj sprzęgła | bezpośrednio |
| Sposób smarowania | smarowanie smarem stałym |
| Maks. dopuszczalna temperatura cieczy | 240 °C |
| Położenie króćca | poziomy, czołowy króciec ssawny |
| Maks. zakres ciśnienia (strona tłoczna) | PN 40 |
| Budowa procesowa | Tak |
| Miejsce ustawienia agregatu | sucha zabudowa |
| Materiał wału (wg normy EN) | C45+ N |
| Charakterystyka ssania | normalnie ssąca |
| Rodzaj korpusu | korpus spiralny |
| Rodzaj wirnika | promieniowy; zamknięty |
| Przyłącze | kołnierz |
| Materiał korpusu (wg. norm EN) | JS 1025; 1.7706;GP240GH+N |
| Przyporządkowanie e klasy | 36410000; 36410100;36410101 |
| Maksymalna wysokość podnoszenia | 275, 00 m |
| Minimalna wysokość podnoszenia | 2, 00 m |
| Położenie ustawienia | pozioma |
| Typ uszczelnienia mechanicznego | uszczelnienie mechaniczne; dławnica sznurowa |
| Główne zastosowanie |
- Przemysł - Energetyka - Technika instalacyjna |
| Materiał korpusu | staliwo; żeliwo sferoidalne |
| Maksymalne ciśnienie po stronie tłocznej | 40 bar |
| Maksymalny zakres napędu | 3. 200 kW |
| Rodzaj zabudowy | stacjonarna |
| Maksymalna wydajność | 4. 800 m³/h |
| Minimalna wydajność | 1 m³/h |
| Maksymalna prędkość obrotowa | 3. 500 099 |
SPECYFIKACJA MATERIAŁOWA:
| Element | Materiał | ||
| Wariant HPK - S / Sx | Wariant HPK - E / Ex | Wariant HPK - E4 | |
| Obudowa | JS1025 | GP240GH+N | 1.7706 |
| Pokrywa | P250GH | P250GH | P250GH |
| Wał | C45+N | C45+N | C45+N |
| Wirnik | JL1040 | JL1040 | JL1040 |
Karta katalogowa: