Pompa z korpusem spiralnym KSB Sewatec ATEX
BUDOWA
Pompa z korpusem spiralnym do montażu poziomego lub pionowego, z wirnikami otwartymi (F), jednołopatkowymi (E) i wielołopatkowymi (K) lub diagonalnymi jednołopatkowymi (D), króciec tłoczny wg DIN i ANSI. Dostępne wykonania ATEX.
ZASTOSOWANIE:
- Tłoczenie wszelkiego rodzaju zanieczyszczonych ścieków i wody brudnej w oczyszczalniach oraz instalacjach przemysłowych
| Rodzaj łożyskowania | łożysko toczne |
| Części korpusu | podział promieniowo |
| Częstotliwość dla silnika napędowego | 50 Hz / 60 Hz |
| Typ napędu | silnik elektryczny |
| Napięcie silnika napędowego | niskie napięcie / wysokie napięcie |
| Liczba strumieni wirnika | jednostronny wlot |
| Materiał wirnika (wg norm EN) | 1. 4517;JL 1040;JN 3029 |
| Sposób zabudowy | płyta fundamentowa |
| Rodzaj sprzęgła | wał pośredni / przekładnia pasowa;bezpośrednio;wał przegubowy;przekładnia pasowa |
| Sposób zacierania |
smarowanie smarem |
| Maks. dopuszczalna temperatura cieczy | 70 °C |
| Położenie króćca | poziomy, czołowy króciec ssawny |
| Maks. zakres ciśnienia (strona tłoczna) | PN16 |
| Budowa procesowa | Tak |
| Miejsce ustawienia agregatu | sucha zabudowa |
| Materiał wału (wg normy EN) | 1. 4021;1.4462 |
| Charakterystyka ssania | normalnie ssąca |
| Rodzaj korpusu | korpus spiralny |
| Rodzaj wirnika | wirnik jednokanałowy; wirnik o swobodnym przepływie;zamknięty;promieniowy;wirnik wielołopatkowy;otwarty |
| Przyłącze | kołnierz |
| Materiał korpusu (wg. norm EN) | JL 1040 |
| Przyporządkowanie e klasy | 36410101; 36410103 |
| Wolny przelot | 280 mm |
| Maksymalna wysokość podnoszenia | 93, 00 m |
| Minimalna wysokość podnoszenia | 2, 00 m |
| Położenie ustawienia | pozioma lub pionowa |
| Typ uszczelnienia mechanicznego | uszczelnienie mechaniczne; dławnica sznurowa |
| Główne zastosowanie |
- Przemysł - Ścieki |
| Materiał korpusu | żeliwo |
| Maksymalne ciśnienie po stronie tłocznej | 10 bar |
| Maksymalny zakres napędu | 710 kW |
| Rodzaj zabudowy | stacjonarna |
| Maksymalna wydajność | 10. 000 m³/h |
| Minimalna wydajność | 10 m³/h |
| Maksymalna prędkość obrotowa | 2. 900 099 |
Charakterystyki -