Pompa pozioma, wielostopniowa w zabudowie procesowej KSB HGC
OPIS:
Pozioma, poprzecznie dzielona pompa wielostopniowa w zabudowie procesowej, jedno- lub dwustrumieniowa z wirnikami promieniowymi.
ZASTOSOWANIE:
- Tłoczenie wody zasilającej i kondensatu w elektrowniach i obiegach przemysłowych
- Wytwarzanie wody pod ciśnieniem do tłoczni, sprzętu do usuwania zgorzeliny, armatek śnieżnych itd.
| Rodzaj łożyskowania | łożyska toczne i ślizgowe |
| Części korpusu | podział promieniowo |
| Częstotliwość dla silnika napędowego | 50 Hz / 60 Hz |
| Typ napędu | silnik elektryczny, turbina |
| Napięcie silnika napędowego | niskie napięcie / wysokie napięcie |
| Typ pierwszego wirnika | jednostronny / dwustronny wlot |
| Liczba strumieni wirnika | jednostronny / dwustronny wlot |
| Inny typ wirnika | zamknięty / promieniowy |
| Sposób zabudowy | płyta fundamentowa |
| Rodzaj sprzęgła | bezpośredni; sprzęgło regulujące obroty;przekładnia;przekładnia regulująca obroty |
| Sposób smarowania | smarowanie olejem / ciśnieniowe olejem |
| Maks. dopuszczalna temperatura cieczy | 200 °C |
| Położenie króćca | zmienna |
| Maks. zakres ciśnienia (strona tłoczna) | PN 250, PN 320, PN 400, PN 500 |
| Miejsce ustawienia agregatu | suchej zabudowy |
| Charakterystyka ssania | nie samossąca |
| Przyłącze | kołnierz |
| Rodzaj korpusu tłocznego | korpus pierścieniowy |
| Rodzaj korpusu stopnia | korpus stopnia z kierownicą |
| Rodzaj korpusu ssawnego | korpus pierścieniowy |
| Przyporządkowanie e klasy | 36410100; 36410000;36410101 |
| Maksymalna wysokość podnoszenia | 4. 200,00 m |
| Minimalna wysokość podnoszenia | 300, 00 m |
| Położenie ustawienia | pozioma |
| Typ uszczelnienia mechanicznego | uszczelnienie mechaniczne; dławnica sznurowa |
| Główne zastosowanie |
- Przemysł - Energetyka |
| Materiał korpusu | stal chromowa |
| Maksymalne ciśnienie po stronie tłocznej | 420 bar |
| Maksymalne ciśnienie ssania | 30 bar |
| Maksymalny zakres napędu | 15. 000 kW |
| Rodzaj zabudowy | stacjonarna |
| Maksymalna wydajność | 1. 650 m³/h |
| Minimalna wydajność | 15 m³/h |
| Maksymalna prędkość obrotowa | 7. 000 099 |
SPECYFIKACJA MATERIAŁOWA:
| Element | Materiał |
| Obudowa pompy |
Stal chromowa |
| Pokrywa |
Stal chromowa |
| Wirnik |
Stal chromowa |
| Wał | Stal węglowa, stal chromowa |
Karta katalogowa -
test