
Jednostopniowa pompa odśrodkowa KSB Rotex
OPIS:
Pionowa, jednostopniowa pompa odśrodkowa z króćcem tłocznym zwróconym do góry i równolegle do wału pompy, płyta pompy pełni funkcję kosza ssawnego. Pompa i silnik połączone sztywno. Dostawa pompy gotowej do montażu, z kablem zasilającym o długości 1,5 m i wyłącznikiem poziomu.
ZASTOSOWANIE:
- Automatyczne odpompowywanie wody z budynków, wyrobisk i zbiorników, itd.
- Obniżanie poziomu wód powierzchniowych i odwadnianie
| Rodzaj łożyskowania | łożysko ślizgowe |
| Napęd | silnik elektryczny |
| Częstotliwość dla silnika napędowego | 50 Hz |
| Typ napędu | silnik elektryczny |
| Napięcie silnika napędowego | niskie napięcie |
| Przyłącze zasilania elektrycznego | 400 V, 3~; 230 V, 1~ |
| Maksymalna głębokość zakrycia cieczą | 1. 700 mm |
| Materiał wirnika (wg norm EN) | PA, ; PA;JL 1040;JL1040 |
| Rodzaj sprzęgła | bezpośredni |
| Sposób smarowania | smarowanie pompowaną cieczą |
| Maks. dopuszczalna temperatura cieczy | 90 °C |
| Miejsce ustawienia agregatu | zabudowana w zanurzeniu |
| Materiał wału (wg normy EN) | 1. 4021;P250GH |
| Norma | EN 733 |
| Charakterystyka ssania | nie samossąca |
| Rodzaj korpusu | korpus spiralny |
| Rodzaj wirnika | wirnik trójkanałowy; promieniowy; wirnik wielołopatkowy; otwarty; wirnik dwukanałowy |
| Przyłącze | gwintowane |
| Klasyfikacja UNSPSC | 4015150300 |
| Materiał korpusu (wg. norm EN) | JL 1040; JL1040 |
| Przyporządkowanie e klasy | 36410100; 36410101 |
| Wolny przelot | 18 mm |
| Maksymalna wysokość podnoszenia | 14, 00 m |
| Minimalna wysokość podnoszenia | 1, 00 m |
| Położenie ustawienia | pionowa |
| Typ uszczelnienia mechanicznego | bez uszczelnień |
| Główne zastosowanie |
- Technika instalacyjna - Woda - Przemysł - Ścieki |
| Materiał korpusu | żeliwo |
| Maksymalny zakres napędu | 0, 55 kW |
| Rodzaj zabudowy | stacjonarna |
| Maksymalna wydajność | 24 m³/h |
| Maksymalna prędkość obrotowa | 2. 900 099 |
CHARAKTERYSTYKA POSZCZEGÓLNYCH MODELI:
| Model
D = 3~400 V E = 1~230 V |
P2[kW] | 50 Hz | kg | |
|
1~230 V IN=A |
3~400 V IN=A |
|||
| Rotex 70 D | 0,37 | - | 1 | 15 |
| Rotex 70 E | 0,37 | 2,8 | - | 15 |
| Rotex 10/100 D | 0,55 | - | 1,35 | 26 |
| Rotex 10/100 E | 0,55 | 3,6 | - | 26 |
| Rotex 10/170 D | 0,55 | - | 1,35 | 34 |
| Rotex 10/170 E | 0,55 | 3,6 | - | 34 |
| Rotex 20/100 D | 0,55 | - | 1,35 | 27 |
| Rotex 20/170 D | 0,55 | - | 1,35 | 35 |
Karta katalogowa -