Sklep

ZASUWY NOŻOWE – Specyfikacja

Zasuwy nożowe to nowoczesne urządzenia mające zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Są one przydatne do odcinania i regulacji przepływu różnego rodzaju szlamów, osadów, granulatów, materiałów sypkich, abrazyjnych oraz innych mediów charakteryzujących się wysoką konsystencją.

Ze względu na zastosowanie, wykorzystuje się różnego rodzaju zasuwy. I tak w przypadku zasuwy dwukierunkowej z niewznoszącym trzpieniem oraz takiej z trzpieniem wznoszącym, zastosowanie zazwyczaj obejmuje wszelkie miejsca, w których istotą jest zaopatrzenie, dystrybucja i uzdatnienie wody oraz oczyszczenie ścieków. Takie zasuwy nożowe zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej (nóż, korpus i trzpień) oraz mosiądzu (nakrętka trzpienia i uszczelka dławicy).

Zasuwy nożowe kwasoodporne cechują się wysoką odpornością na niskie (-10 stopni Celsjusza przy wykonaniu żeliwnym lub -15 stopni przy użyciu stali nierdzewnej) oraz wysokie temperatury (80 stopni przy wykonaniu żeliwnym i aż 110 stopni przy stali nierdzewnej). Tak wytrzymale zasuwy nożowe nadają się do wykorzystania przy odcinaniu przepływu wody, masy chemicznej czy materiałów sypkich (w ich przypadku trzeba pamiętać o odwróceniu kierunku przepływu). Doskonale sprawdzają się w gospodarce wodno ściekowej oraz przemyśle chemicznym. Tego rodzaju zasuwy dostępne są w wielu wariantach, m.in: jednostronnie lub dwustronnie szczelne.

Zasuwy typu Wafer i Luger to doskonałe narzędzia, przystosowane pod siłownik pozwalają na szybkie dozbrojenie napędów. Odznaczają się małą wagą i krótką długością zabudowy. W zależności od ich rodzaju (dwustronnie lub jednostronnie szczelne) wykazują inne właściwości, jeżeli chodzi o szczelność i zastosowanie, niemniej jednak odznaczają się dowolnym położeniem roboczym.

Zasuwy z napędem pneumatycznym mogą być montowane w instalacjach wodociągowych, wody pitnej, ścieków, materiałów sypkich w celu odcinania ich przepływu. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju mechanizmu istnieje możliwość wykorzystania przepływu powietrza sterującego siłownikiem o mocy 6 bar.

Napęd elektryczny w zasuwach nożowych pozwala na skuteczne zastosowanie we wszystkich miejscach, gdzie liczy się uzdatnianie i zaopatrzenie w wodę, ścieki, pulpy i proszki. Mogą być użyte zarówno w przemyśle spożywczym, jak i chemicznym. Dodatkowo nadają się do zamontowania hutnictwie, w zakładach przeróbki węgla, w przemyśle papierniczym i cementowym.

Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości i zastosowaniu nowoczesnej technologii, oferowane przez nas zasuwy nożowe, działają niezawodnie przez wiele lat.