Sklep

Pompy przemysłowe – poznaj producentów polecanych przez ekspertów Sagi

Pompy przemysłowe wykorzystywane są w szeroko rozumianym przemyśle. Ze względu na możliwość stosowania ich w każdej branży, poszczególne modele różnią się konstrukcją i parametrami technicznymi, dzięki którym urządzenia te są w stanie spełnić specyficzne wymagania i sprawdzić się w każdych, także trudnych, warunkach pracy. Pompy do przemysłu w zależności od linii produkcyjnej mogą pracować pod wysokim ciśnieniem, mieć bardzo dobre właściwości ssące, możliwość kontaktu ze znacznie zanieczyszczoną wodą z ciałami stałymi i szlifującymi, czy być przystosowane do pracy w wysokich temperaturach.

Pompy przemysłowe Grundfos

Grundfos to duński producent i zarazem światowy lider nowoczesnej technologii w dziedzinie pomp. Rocznie firma produkuje kilkanaście milionów produktów, dzięki czemu obejmuje 50% rynku światowego. Marka istnieje od 1945 roku i nieustannie wyznacza nowe trendy w technologii wody. Najnowsze produkty powstają w oparciu o ochronę środowiska i poprawę jakości życia.

Pompy Grundfos wyróżniają się wysoką trwałością i niezawodnością przez lata. Firma produkuje pompy, które spełniają wszystkie wymagania stawiane nowoczesnej technologii pompowej. Urządzenia przystosowane są m.in. do tłoczenia gorącej wody, agresywnych cieczy, substancji łatwopalnych czy wody z zanieczyszczeniami. Ponadto mogą one pracować pod wysokim ciśnieniem.

Grundfos ma w swojej ofercie zarówno proste rozwiązania dla małych firm, jak i skomplikowane układy dla dużych przedsiębiorstw. Pompy przemysłowe Grundfos odpowiadają na wszystkie potrzeby klientów.

Oferta pomp przemysłowych Travaini Pump

Firma Travaini Pump powstała w 1929 roku we Włoszech. Produkowane pompy odśrodkowe i próżniowe ze względu na swoją wysoką jakość i niezawodność cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Szczególnie natomiast w państwach rozwijających się, gdzie stawia się nacisk na produkty o najwyższej wydajności. Pompy Travaini spełniają wszystkie wymagania rynku pod względem zaawansowanych technologii przemysłowych i z powodzeniem znajdują zastosowanie w wielu skomplikowanych systemach przedsiębiorstw.

Pompy Travaini w zależności od modelu przystosowane są pompowania zróżnicowanych substancji, m.in. do czystej wody, substancji lekko błotnistych, cieczy kleistych, zawierających ciała stałe, szlifujące lub zawiesinę, płynów mocno ścierających, płynnych gazów. Pompy wyposażone są w różnego rodzaju wirniki (Vortex, zamknięte, otwarte, o łopatkach promieniowych), pracują z różną wydajnością i ze zróżnicowanym ciśnieniem. Ponadto dzielą się na urządzenia jednostopniowe, wielostopniowe, samozasysające i niesamozasysające. Tak bogata oferta pomp przemysłowych powoduje, że urządzenia te spełniają wszystkie potrzeby, jakie stawia rynek technologii pompowych. Z tego względu mogą być one stosowane np. w instalacjach regeneracji cieczy łatwo parujących, w przemysłowych systemach filtrujących dla cieczy o wysokiej prężności par, podczas formowania i obróbki elementów polimerowych czy w systemach osuszania i impregnacji.