Sklep
Jednośrubowe pompy Sigma 1¼”-EPR-25-6, 1½”-EPR-40-6, 50-EPR-100-6, 80-EPR-400-6

Jednośrubowe pompy Sigma 1¼”-EPR-25-6, 1½”-EPR-40-6, 50-EPR-100-6, 80-EPR-400-6

Opis szczegółowy

Jednośrubowe pompy Sigma 1¼"-EPR-25-6, 1½"-EPR-40-6, 50-EPR-100-6, 80-EPR-400-6


Zastosowanie
Wrzecinowe pompy typu EPR są przeznaczone do pompowania cieczy różnego rodzaju od czystych po rzadkie, lepkie, zanieczyszczone i zagęszczone substancje kaszkowate, bez efektu ścieralnego. Mogą one transportować ciecze, które zawierają mniejsze ilości stałych mieszanin mechanicznych i innych susbtancji krótkowłóknistych. Nie można jednak dopuścić do ich osadzania się lub krzepnięcia podczas gdy pompa nie pracuje. Zawartość susbstancji ściernych oraz ich stopień twardości wpływa na żywotność pompy, dlatego też należy się spodziewać, że podczas pracy pompa szybciej się zużyje. Urządzenie może również pompować ciecze pieniące się.
Maksymalna temperatura pompowanej cieczy....................................70 stopni Celsiusza
(krótkookresowo maks. 85 stopni Celsiusza, np. przy czyszczeniu pompy itp.)
Dzięki swojej wszechstronności i wielu zaletom pompy wrzecionowe EPR zyskują szerokie zastosowanie praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu, przede wszystkim w rolnictwie, przemyśle chemicznym, budownictwie, przemyśle papierniczym, w górnictwie itp.


Konstrukcja
Pompa jest skonstruowana jako jednowrzecionowa, pozioma, składająca się z części hydraulicznych i mechanicznych.
Część hydrauliczna składa się z dwóch podstawowych elementów pompy, tj. stojana i wrzeciona. Stojan, który jest umieszczony między korpusem ssącym i tłoczącym, ma wewnątrz zamontowaną nawulkanizowaną wkładkę gumową. Wewnątrz stojana obraca się wrzeciono stalowe o kształcie okrągłego zwoju. Podczas pracy wrzeciona wytwarzają w zagłębieiu stojana zamknięte i nawzajem oddzielone puste przestrzenie, które wraz z obrotem wrzeciona nieustannie i równomiernie posuwają się w kierunku wzrastania spirali wrzeciona i transportują ciecz z przestrzenni ssącej do tłoczącej. Moment obrotowy przenosi się do wału napędowego za pomocą specjalnego stawowego wału łączącego.
Część mechaniczną tworzy stojak łożyskowy z wałem napędowym, który jest umieszczony w dwóch walcowych łożyskach, smarowanych tłuszczem. Dwuczęściowe łożysko walcowe przechwytuje również siły osiowe wirnika. Przed przenikaniem nieczystości czy uchodzeniem tłuszczu. Przestrzeń łożyskowa jest chroniona pierścieniami gumowymi Gufero.
Zawór wału napędowego ma miękkie uszczelnienie z pierścieniem wewnątrz. Podle rodzaju pompowanej cieczy i warunków pracy, może zostać ciecz przepływająca z zaworu doprowadzona jako odpad, ewentualnie zawór można zamknąć albo przepłukać wodą pod ciśnieniem czy inną cieczą w celu ochrony bądź przed szybkim zużyciem się.

 

Wykonanie
Wykonanie żeliwowe „GO” to wykonanie podstawowe. Jest przeznaczne na normalne inaturalne ciecze. Pompa zawiera następujące części główne:
– korpus ssący i tłoczący z żeliwa szarego
– wrzeciono ze stali nierdzenwej i stali węglowej
– stawy łączące wał ze stali nierdzewnej
– wkładka stojana ze specjalnej gumy technicznej
Wykonanie nierdzewne „GY” odporne na częściowo żrące ciecze i substancje składa się z następujących części głównych:
– korpus ssący i tłoczący, wrzeciono i łączący wał stawowy ze stali nierdzewnej
– wkładka stojana jest standardowa wykonana ze specjalnej gumy technicznej lub w innej wersji z niezawodnej gumy spożywczej bezpiecznej dla zdrowia

 

Karta katalogowa:

Dokumentacja
Jednosrubowe_pompy_Sigma_1z-EPR-25-6_1-EPR-40-6_50-EPR-100-6_80-EPR-400-6
Wyślij zapytanie

    * - pola obowiązkowe